YEMEK VE SERVİS ÜCRETLERİ VELİ BİLGİLENDİRME METNİ 2

  Değerli Velimiz,

         16 Mart 2020 tarihinden itibaren okulumuz da tüm okullar gibi Corona Virüs salgını nedeniyle zorunlu tatile girmiştir.  MEB tarafından yapılan son açıklamayla da bu yıl eğitim öğretim sürecinin sona erdiği kesinleşmiştir.

         Tabii olarak bu süreçte özel okul velilerinin en fazla merak ettiği ve ülkece tüm sosyal medyada ve haber kanallarında üzerinde sürekli konuşulan yemek ve servis ücretlerinin iade edilip edilmeyeceğiyle ilgili konuda daha herhangi bir resmi açıklama yapılmamışken Özel Altınşehir Okulları olarak velilerimize bir nebze yardımcı olmak amacıyla 5 haftalık ücret iadesini gerçekleştirmiştik . Bu konu halen tartışılıyor olsa da biz kurum olarak velilerimize kalan 8 haftalık dönemin 5 haftalık yemek ve servis ücretlerini de iade etme kararı aldık.

         Tüm amacımız böyle bir dönemde velilerimizin yanında ve bir aile olduğumuzu göstermektir. Bununla birlikte Özel Okulların zorlu bir süreçten geçtiği gerçeği de yadsınamaz. Bu sebeple gecikmiş ödemesi olan velilerimizin muhasebe birimimize gelerek 10 haftalık yemek servis ücretlerini hesaplatmaları ve herhangi bir hesap karışıklığına mahal vermemek için kalan ödemelerini en geç 15 Hazirana kadar gerçekleştirmelerini önemle rica ediyoruz.

         Tarihlerle ilgili açıklama şu şekildedir:

         Okulların tatil edildiği tarihten kapandığı tarihe kadar ( 16-20 Mart dönem arası tatili, 23 Mart-19 Haziran) örgün eğitim verilemeyen süre 13 haftadır.

Yaptığımız planlamalara göre telafi eğitimi verilebilecek süre 3 hafta olacaktır. Bu eğitimin de Ağustos sonu Eylül başı gibi gerçekleştirilebileceği kurumumuzca öngörülmektedir. Yapılacak telafi eğitimi süresince (3 hafta) öğrencilerimiz yemek ve servis hizmetinden yararlanacaktır.

 Daha önce yaptığımız açıklamayla velilerimize tarafımıza ödedikleri yemek ve servis ücretlerinin 5 haftalık kısmının iadesini gerçekleştirmiştik. Şu anki planlamalara göre telafi eğitimi yapılamayacak süreye 5 hafta daha eklenmiştir ve bu süreye ait  yemek ve servis ücretleri de velilerimizin kalan taksitlerinden düşülecektir. Tüm ödemesi bitmiş olan velilerimiz için 5 haftalık yemek ve servis bedeli önümüzdeki dönem kayıt ücretlerinden düşülecektir.

         Eğer ilerleyen süreçte hiçbir telafi eğitimi yapılamaz ise ödemelerle ilgili hesaplamalar tekrar gözden geçirilerek velilerimizin taksit tutarlarından yemek ve servis ücretleri düşülerek tarafınıza bilgi verilecektir.

Bilgilerinize.                                                                              

 

Özel Altınşehir Okulları