YEMEK VE SERVİS ÜCRETLERİ VELİ BİLGİLENDİRME METNİ

  Değerli Velimiz,

            16 Mart 2020 tarihinden itibaren okulumuz da tüm okullar gibi Corona Virüs salgını nedeniyle zorunlu tatile girmiştir.  Bu tatil süreci değerlendirildiğinde:

Mart ayının bir haftası ara tatil dönemi olduğundan 23 Mart’tan 31  Mayıs’a kadar olan eğitim süresi 10 haftadır.  10 Haftalık süreçte okullar fiilen kapalı olsa da kurumumuz geçtiğimiz haftalarda online eğitime devam etmiş ve kalan haftalarda da devam edecektir. Tabii ki uzaktan eğitimin örgün eğitime kıyasla verimliliğinin daha düşük olduğu tarafımızca da bilinmektedir. Öğrencilerimizin akademik bilgilerinde eksiklik olmadan bir sonraki yıla geçmeleri kurum olarak temel amacımızdır. Bu sebeple 23 Mart’tan 31  Mayıs’a kadar olan online eğitimin telafisi öğrencilerimizin okulda alamadıkları eğitimlere kaldıkları yerden başlanarak yüz yüze ve tüm konuları kapsayacak şekilde yapılacaktır.  .

Yapılan net olmayan açıklamalara bakıldığında telafi eğitimi verilebilecek süre  5 hafta olacaktır. Bu eğitimin de  4 haftası 22 Haziran – 17 Temmuz  tarihleri arasında kalan 1 haftasının da Eylül ayı içerisinde  yapılması  planlanmaktadır. Yapılacak telafi eğitimi süresince (5 hafta) öğrencilerimiz yemek ve servis hizmetinden yararlanacaktır. Telafi eğitimi yapılamayacak olan 5 haftalık dönemin yemek ve servis bedeli velilerimizin Mayıs ayının taksitinden düşülecektir. Bu indirim Mayıs ayı ödemeleri için geçerlidir. Tüm ödemesi bitmiş olan velilerimiz için yemek ve servis bedeli önümüzdeki dönem kayıt bedellerinden düşülecektir.

            Eğer ilerleyen süreçte kötü senaryo gerçekleşir ve hiçbir telafi eğitimi yapılamaz ise ödemelerle ilgili hesaplamalar tekrar gözden geçirilerek velilerimizin taksit tutarlarından yemek ve servis ücretleri düşülerek tarafınıza bilgi verilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığınca resmi olarak bir ücret iadesi açıklaması olmamasına karşın okulumuz bu süreçte velilerimize destek olmak amacıyla bu indirim programını öne çekmiştir.

Bilgilerinize.

                                                                                                 Özel Altınşehir Okulları